Trawertyn jest niewątpliwie jednym z najczęściej stosowanych materiałów wykończeniowych i budowalnych w historii. Jego szerokie zastosowanie zawdzięczamy licznym zaletom jakie ten kamień prezentuje. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Unikalny materiał

Trawertyn to materiał zaprojektowany przez naturę. Ona nadała mu unikalne cechy, dzięki którym każda płytka jest niepowtarzalna. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, w trawertynie nie znajdziemy dwóch identycznych płytek. Ekskluzywny, piękny i niezrównany to tylko niektóre z przymiotników, które najlepiej definiują trawertyn.

Wszechstronność

Z trawertynu wykonujemy posadzki, ściany, parapety, a także takie elementy wyposażenia wnętrz jak blaty czy umywalki. Ponadto wykonujemy z niego przestrzenie na zewnątrz budynku jak schody, taras, elewacja czy okolice basenu.

Trawertyn – trwałość

Dzięki swoim właściwościom fizycznym i mechanicznym, kamień ten to wyjątkowo trwały materiał. Skutkuje to znaczną redukcją kosztów utrzymania. Przy właściwym użytkowaniu nie wymaga renowacji przez wiele lat. Podwyższa wartość materialną nieruchomości co ma znaczenie przy ewentualnej sprzedaży domu.

Trawertyn – właściwości cieplne

Kamień naturalny pomaga utrzymać korzystny poziom komfortu cieplnego wewnątrz budynku. Kamień długo się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Latem trzyma chłód, a zimą ciepło. Ta cecha jest znana jako bezwładność cieplna.

Izolacja akustyczna

Kamień naturalny na elewacji czy ścianach wewnętrznych pomaga chronić przed przenikaniem hałasu. To także świetny sposób na skuteczne wygłuszenie podłogi. Dobrze tłumi dźwięki pochodzące z chodzenia czy przesuwania mebli.

Trawertyn – materiał ognioodporny

Kolejną godną uwagi cechą trawertynu jako materiału budowlanego jest jego odporność na ogień. Jest używany do pokrywania ścian i podłóg, aby opóźnić rozprzestrzenianie się potencjalnego pożaru.

Nieograniczone możliwości aranżacyjne

Natura oferuje nam bogactwo wzorów i kolorów, co pozwala dopasować trawertyn niemal do każdej aranżacji. Dostępne są zarówno płytki w ciepłych, pastelowych barwach, jak i chłodnych szarościach. Jednolite kolorystycznie bądź z bogatą strukturą z licznymi żyłami i smugami.

Trawertyn to jedno z najpopularniejszych rozwiązań na podłogę. To dlatego, że oferuje szereg korzyści. Pięknie wygląda, jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, a jednocześnie jest przystępny cenowo. To doskonała propozycja dla każdego kto ceni elegancję i urok kamienia naturalnego.

Sprawdź również naszą ofertę na trawertyn tutaj!

Ocena: