Trawertyn w łazience

Kamień naturalny wykorzystywany jest od wieków. W ostatnich latach nastąpił wzrost zainteresowania tym materiałem
wykończeniowym. Jest to kamień bardzo uniwersalny i szeroko wykorzystywany w architekturze i dekoracji wnętrz.
Dotyczy to szczególnie łazienek, w których kamień naturalny może być stosowany do okładzin podłogowych, ściennych a
także blatów. Jednym z kamieni naturalnych, szczególnie popularnych w łazience jest trawertyn. Trawertyn w łazience to ponadczasowe rozwiązanie posiadające wile zalet. Wielu właścicieli domów wybiera go ze względu na ciepłą kolorystykę i elegancki wygląd.

Czy trawertyn może być stosowany w łazience?

Krótka odpowiedź brzmi: tak!
Ten kamień naturalny z powodzeniem może być stosowany w łazience pod warunkiem, że będzie odpowiednio zamontowany i
pielęgnowany. Wątpliwości i zastrzeżenia mają najczęściej niedoświadczeni inwestorzy na skutek niewiedzy i błędnego
przekonania, że skoro kamień jest porowaty to nie będzie praktyczny w pomieszczeniach mokrych.

Odpowiednie płytki z trawertynu do łazienki

Zdaniem kamieniarzy, najlepszy trawertyn do łazienki to taki z powierzchnią szpachlowaną lub bębnowaną. Trawertyn szpachlowany posiada wypełnianą powierzchnię, łatwą do utrzymania w czystości. Powierzchnia takiej płytki jest matowa, a więc nie będzie śliska. Płytka bębnowana posiada antyczny, rustykalny wygląd z porowatą powierzchnią, którą należy zafugować po ułożeniu płytek.

Trawertyn w kabinie prysznicowej

Trawertyn to dokonały materiał do wykończenia kabiny prysznicowej. Po jego zamontowaniu należy zabezpieczyć powierzchnię odpowiednim impregnatem. Preparat ten zapobiega wchłanianiu wilgoci, zabrudzeń, powstawaniu zacieków oraz pleśni. Montaż powinien być przeprowadzony przez profesjonalnych płytkarzy mających doświadczenie przy układaniu kamienia.

Stosując kamień naturalny w łazience nie należy ograniczać się jedynie do podłóg i ścian. Doskonałym pomysłem są również kamienne dodatki w postaci mozaik, dekorów, kamiennych umywalek, a nawet wanien, którymi można w niebanalny sposób urozmaicić projekt.

Dlaczego trawertyn?

Trawertyn w łazience to doskonałe rozwiązanie nie tylko z powodu jego pięknego wyglądu, ale również z uwagi na walory praktyczne. Ten naturalny kamień w łazience jest łatwy do umycia, nie widać na nim smug ani zacieków z mydła.

Ponieważ istnieje wiele kolorów i wzorów płytki trawertynowej, opcje wykończenia łazienki są prawie nieograniczone. Na pewno znajdziesz kolor i wzór pasujący do Twojego projektu.
Czy trawertyn jest właściwym kamieniem dla Twojego projektu?

Sprawdź naszą ofertę pięknych płytek z trawertynu tutaj

Ocena: