Płytki z trawertynu to materiał, który zyskał duże uznanie budowniczych na całym świecie. Co prawda trawertyn nie jest tak wytrzymały jak granit, to jednak ze względu na swoje właściwości jest często postrzegany jako odmiana marmuru mająca wiele zastosowań. Jego elegancki i luksusowy wygląd sprawia, że doskonale nadaje się zarówno do pomieszczeń w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym. To idealny materiał dla osób pragnących urządzić swój dom w naturalnych kolorach ziemi.

Jednak wybór pomieszczenia w jakim można zastosować płytki z trawertynu może być trudny dla osób, które wcześniej nie miały styczności z kamieniem naturalnym. Wiele osób wybiera sztuczne zamienniki z materiałów kamieniopodobnych ponieważ nie mają pewności co do trwałości i wszechstronności trawertynu. Dlatego warto dowiedzieć o zaletach tego kamienia i jego typowych zastosowaniach.

Płytki z trawertynu ? zalety i zastosowanie

Kamień naturalny to materiał, który podwyższa wartość nieruchomości, a tym samym cenę przy ewentualnej odsprzedaży domu. Nie inaczej jest z trawertynem. To trwały i odporny kamień, który przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzyma dłużej niż nie jeden inny materiał podłogowy.

Trawertyn to również kamień wszechstronny. Jest często stosowany w łazience, kuchni, salonie oraz na zewnątrz budynku. Blaty umywalkowe, posadzki, obudowy wanien, prysznice są przykładami zastosowania trawertynu wewnątrz pomieszczeń. Zastosowania zewnętrzne obejmują elewacje, tarasy, ścieżki ogrodowe i obrzeża basenów.

Z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną coraz więcej osób wybiera zdrowe i naturalne materiały wykończeniowe, w tym trawertyn, który jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska produktów.

Płytki z trawertynu to doskonały wybór nie tylko z uwagi na ich piękno, ale również na łatwość w utrzymaniu. Posadzki z trawertynu są łatwe w czyszczeniu i nie widać na nich tak szybko zabrudzeń.

Ponieważ dostępnych jest wiele odcieni, wzorów, sposobów obróbki i formatów płytek z trawertynu to możliwości aranżacji są nieograniczone. Bez trudu można znaleźć odpowiednią płytkę do każdego projektu.

Może Cię też zainteresować: Kamień dekoracyjny we wnętrzach