Płytki marmurowe to materiał, który nieustannie pojawia się w projektach uznanych architektów. Bogactwo barw i wzorów daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. To naturalny kamień, który zastosować możemy w różnych miejscach naszego domu. Mimo, że jest to bardzo wszechstronny materiał, to są pomieszczenia w których marmur sprawdzi się lepiej niż w pozostałych. Sprawdźmy gdzie najlepiej zastosować płytki marmurowe.

Lazienki marmurowe

Niezależnie od tego czy są ułożone na podłodze, ścianie czy w kabinie prysznicowej, płytki marmurowe to doskonały pomysł do łazienki, głównie z uwagi na ich ponadczasowość. Lazienki marmurowe to od dawna sprawdzone rozwiązanie. Jeśli zostaną prawidłowo zamontowane i zakonserwowane zagwarantują piękny wygląd przed dziesiątki lat (jeśli będą odpowiednio pielęgnowane). To idealny sposób na przekształcenie Twojej łazienki z przewidywalnej na niezapomnianą. Jasne marmury polecane są szczególnie do łazienek małych i pozbawionych okien. Rozświetlą i optycznie powiększą wnętrze, a zarazem nadadzą mu elegancji. Ciemne marmury doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach i w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Kuchnie

Marmur polecany jest do kuchni i jadalni nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także z uwagi na jego trwałość.  Pielęgnacja nie należy do skomplikowanych. Należy pamiętać aby do mycia używać wyłącznie środków z neutralnym pH. Marmur to sprawdzony materiał okładzinowy na kuchenne podłogi i ściany. Posadzka marmurowa jest trwała, efektowna i świetnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym. Zaleca się zachować ostrożność przy stosowaniu marmurowych blatów w kuchni, ponieważ mogą wymagać szczególnej dbałości i konserwacji.

Przedpokój i korytarze

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, gdy witamy nowych gości w naszym domu. Przedpokój jest swego rodzaju wizytówką domu, dlatego należy poświęcić mu trochę uwagi. Czy jest lepszy sposób na zaprezentowanie swojej przestrzeni niż wyłożenie posadzki płytkami z marmuru? Marmur nie tylko bardzo efektownie wygląda, ale tez doskonale wytrzymuje intensywną eksploatację  (jeśli będziemy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji).

Płytki marmurowe w salonie

Podłoga w salonie ma niebagatelny wpływ na wygląd całego mieszkania. To miejsce reprezentacyjne. Marmur w salonie to doskonałe rozwiązanie niemal dla każdego projektu, ale pod warunkiem, że jest odpowiednio dopasowany pod względem kolorystycznym i aranżacyjnym. Przed zakupem warto zamówić kilka próbek marmuru gdyż zdjęcia nie zawsze oddają w pełni barwę kamienia.

Płytki marmurowe to ponadczasowy, praktyczny i uniwersalny pomysł na aranżację każdego wnętrza. Polecane są przede wszystkim jako wykończenie podłóg w łazience, kuchni, salonie i przedpokoju. Niezależnie od miejsca zastosowania, płytki marmurowe nadadzą wnętrzu charakteru i niepowtarzalnego klimatu.

Sprawdź naszą ofertę płytek z marmuru tutaj!

Może Cię też zainteresować: Mozaiki marmurowe ? czyszczenie i pielęgnacja kamienia

Ocena: