Trawertyn Ivory Onyx to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych rodzajów tego kamienia. Jego sekret tkwi w niepowtarzalnym, pięknym wyglądzie i niewygórowanej cenie. Dlatego wielu doświadczonych architektów i projektantów nie waha się wykorzystać go w swoich projektach.

Trawertyn Ivory Onyx to kamień, z którego wykonujemy płytki podłogowe i ścienne, płyty tarasowe, schody, kamień dekoracyjny na ścianę, mozaiki i slaby. Pochodzi z Turcji, z prowincji Denizli. Płytki z tego trawertynu powstają na skutek pocięcia bloku skalnego pozyskanego z kamieniołomu. Po etapie cięcia, płytki poddawane są obróbce wykończenia powierzchni. Ciekawostką jest to, że jest to wszechstronny materiał  wykończeniowy, nie tylko ze względu na swoje liczne zastosowania, ale także ze względu na szeroką gamę dostępnych formatów i różnych rodzajów wykończenia powierzchni. Zastosowany rodzaj obróbki zależy od stylu jaki chcemy uzyskać. W przeciwieństwie do slabów, płytki dostarczane przez nas to produkt gotowy do montażu.

Trawertyn Ivory Onyx – wymiary płytek

Model Ivory Onyx produkujemy w grubości 12 mm. Jest to optymalna grubość dla okładzin wewnętrznych. W tej grubości trawertyn na podłodze zapewnia właściwą trwałość. A w przeciwieństwie do grubszych płytek oferuje mniejszą stratę ciepła na ogrzewaniu podłogowym. Ponadto mniej waży i nie obciąża nadmiernie ścian i stropów. Mniejsza grubość pozwala także łatwiej dopasować płytki do paneli i desek, uzyskując jeden poziom podłogi. Trawertyn Ivory Onyx produkowany jest w następujących formatach: 20×20, 20×40, 20×60, 30×45, 30×60, 40×40, 40×60, 45×45, 60×60 oraz Square Pavio. Ten ostatni to płytki w układzie modułowym składające się z kilku formatów.

Kolor

Dominujące kolory to odcienie beżu z charakterystycznymi, delikatnymi żyłkami i plamkami w brązowym kolorze. Owe brązowe plamki to naturalnego pochodzenia kamienie onyxu powstałe wewnątrz trawertynu podczas formowania się skały (od niego pochodzi nazwa tego trawertynu). Można rzec, dwa kamienie w jednym. Jego ciepła i stonowana kolorystyka zapewnia relaksujący, a jednocześnie luksusowy wygląd. Przypomina pałacową architekturę. Idealnie komponuje się z bielą, szarą zabudową czy drewnianymi elementami. Ponieważ jest bardzo elegancki i łatwo łączy się z innymi kolorami, jest chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz na całym świecie.

Rodzaje wykończenia powierzchni

Kamień ten oferujemy zarówno w wersji niewypełnianej (surowej) jak i wypełnianej (szpachlowanej). Model niewypełniany (Tumbled) to płytka w stylu rustykalnym z naturalnymi porami i postarzanymi, zaoblonymi (bębnowanymi) krawędziami. Model szpachlowany (H/F) posiada wypełnione pory dzięki czemu jest łatwy w utrzymaniu. Szczególnie polecany do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zabrudzenia jak kuchnia, łazienka i wiatrołap. Ponadto posiada matową powierzchnię i nie jest śliski, nawet po zamoczeniu.

Może Cię również zainteresować >> Jak tanio kupić trawertyn?

Ocena: