Kolor szary jeszcze do niedawna uznawany za nudny i ponury, dzisiaj jest jednym z najmodniejszych i najbardziej pożądanych odcieni w aranżacji wnętrz. Ze względu na swoją neutralną barwę daje dużo możliwości aranżacyjnych. Łatwo go łączyć z innymi kolorami. Świetnie sprawdza się w kombinacji z naturalnymi materiałami. To sprawia, że od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się także kamienie naturalne w tym odcieniu takie jak np. trawertyn szary.

Trawertyn szary

Trawertyn szary jest bardzo specyficznym rodzajem trawertynu. Barwy jakie prezentuje są nietypowe dla tego kamienia naturalnego. Dominujące kolory to odcienie szarości, beżu i brązu. Ten kamień naturalny zdobył uznanie na całym świecie jako bardzo wszechstronny materiał, który może być stosowany zarówno do zastosowań wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Sprzedawany jest najczęściej pod nazwą trawertyn Silver lub trawertyn Ash. Produkowane są zarówno płytki surowe (porowate) jak i wypełniane (szpachlowane). Najczęściej spotykane formaty płytek to 30×60, 40×40, 45×45, 60×60 oraz płytki w układzie modułowym tzw. square pavio (french pattern). Oprócz płytek, z trawertynu szarego produkuje się także blaty, schody, parapety, mozaiki i listwy dekoracyjne.

Zastosowanie

Trawertyn Silver to niezwykle elegancki kamień. Znajduje zastosowanie zarówno w aranżacji mieszkań prywatnych, jak i miejsc użyteczności publicznej. Chętnie stosowany jest w aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, minimalistycznym, a także tradycyjnym. W budownictwie mieszkaniowym wykorzystywany jest najczęściej w formie płytek podłogowo-ściennych w łazience, kuchni czy przedpokoju. Ze względu na szczególnie dekoracyjny charakter, stosowany jest często jako dekoracja miejsc szczególnie wyeksponowanych takich jak ściana w salonie za telewizorem czy ściana w kuchni między szafkami. Stosowany także w aranżacji obiektów komercyjnych oraz użyteczności publicznej takich jak galerie handlowe, biurowce czy urzędy.

Trawertyn Silver ? cena

Szary trawertyn to wyjątkowo unikalny i rzadki kamień naturalny, dlatego nie należy on do najtańszych. Ceny zależą także od wielu innych czynników, takich jak gatunek, sposób obróbki czy wygląd danej partii kamienia. Najtańsze płytki z szarego trawertynu kosztują około 120,00 ? 140,00 zł za metr kwadratowy. Płytki oferowane w tym przedziale cenowym to zazwyczaj drugi gatunek, dlatego warto zainwestować w płytki wyższej jakości, które mogą kosztować od 160,00 do 190,00 zł za metr kwadratowy.

Trawertyn szary to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie szlachetną urodę i elegancję kamienia naturalnego. Jest to jeden z najpiękniejszych rodzajów trawertynu. Używany jest do aranżacji wnętrz w wielu krajach na całym świecie. Chętnie wykorzystywany jest w wielu projektach uznanych architektów. Przy odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji, możemy mieć pewność, że podłogi i ściany z jego udziałem nie utracą swoich właściwości i funkcjonalności w trakcie użytkowania.

Sprawdź także naszą ofertę na szary trawertyn tutaj!

Może Cię też zainteresować: Wapień ? oryginalny i szykowny akcent w stylu eko

Ocena: