Płytki z kamienia naturalnego to materiał ponadczasowy. Sprawia, że aranżacje pomieszczeń z jego wykorzystaniem pomimo upływu lat zawsze będą na czasie. Kamień naturalny wykorzystywany jest do dekoracji wnętrz od tysięcy lat i dalej jest w użyciu, choć często w zupełnie innym kontekście. To materiał nie tylko ponadczasowy, ale trwały i praktyczny. Co więcej, płytki z kamienia naturalnego posiadają bogatszą kolorystykę i strukturę od płytek ceramicznych. Każda płytka jest unikalna, posiada niepowtarzalny wzór i zabarwienie. Różnorodność płytek kamiennych sprawia, że decyzja o tym, które wybrać nie należy do najłatwiejszych. Poniżej przedstawiamy 5 najciekawszych propozycji.

Granit

Płytki granitowe

Granit

Płytki granitowe to wyjątkowo trwały i odporny na zabrudzenia materiał. Posiada charakterystyczną, ziarnistą strukturę. Dostępny w bogatej gamie kolorystycznej. Najpopularniejsze odcienie to szary, brązowy, grafitowy, beżowy i czarny. Wykorzystywany na blaty, podłogi, ściany w łazience i kuchni.

Trawertyn

Płytki z trawertynu

Trawertyn

Trawertyn to kamień idealny. Jest wszechstronny i uniwersalny. Bogactwo wzorów i kolorów umożliwia dopasowanie płytek do aranżacji niemal każdego wnętrza. Płytki z trawertynu są trwałe i praktyczne. Wykorzystywane zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych projektach. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Marmur

Płytki marmurowe

Marmur

Płytki marmurowe to wyjątkowo ekskluzywny i elegancki materiał. Od lat nie traci na popularności. Doskonale sprawdzi się wewnątrz budynków w łazience, kuchni i salonie. Struktura płytek marmurowych posiada liczne żyłki lub smugi, które tworzą piękne wzory na podłodze i ścianie. Wykazują dużą zmiennością kolorystyczną. Najpopularniejsze barwy to biel, kremowy, brąz, żółto-beżowy, czerwonawy, zielonkawy, niebieskawy, blado-różowy.

Wapień (limestone)

Płytki z wapienia

Wapień

Płytki z wapienia to materiał wyjątkowo dekoracyjny. Posiadają piękne, pastelowe barwy – kremowe, beżowe lub zielonkawe. Kolorystyka jednolita, przewidywalna. Powierzchnia gładka, łatwa w utrzymaniu. Z uwagi na walory estetyczne, łatwość cięcia i obróbki jest szeroko wykorzystywany jako kamień dekoracyjny wewnątrz budynków. Popularny materiał okładzinowy w Ameryce Północnej.

Łupek (slate)

Płytki z łupka

Łupek

Płytki z łupka to jeden z najpopularniejszych kamieni dekoracyjnych ostatnich lat. Oferowany jest najczęściej z powierzchnią łupaną jako element dekoracyjny na ściany i elewacje. Wykonuje się z niego także pokrycia dachowe. Tworzy niepowtarzalny, naturalny, kamienny charakter powierzchni. Barwa na ogół ciemna: grafitowa, antracytowa, brązowa lub rdzawa. Płytki łupkowe są stosunkowo proste w montażu, łatwe do utrzymania i bardzo wytrzymałe, dzięki czemu można je łatwo układać w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia, takich jak łazienki i kuchnie.

Trwałe płytki z kamienia naturalnego

Płytki z kamienia naturalnego z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w utrzymaniu. Tworzą we wnętrzu niepowtarzalny klimat i nadają mu naturalności. Duża dostępność sprawia, że możemy wybierać pomiędzy różnymi kolorami i wzorami. Aby na długo zachować ich piękny wygląd, pamiętajmy aby płytki z kamienia naturalnego regularnie konserwować przynajmniej raz w roku odpowiednim impregnatem, a do mycia używajmy tylko środki z neutralnym pH.

Sprawdź naszą ofertę na płytki z kamienia naturalnego tutaj!

Ocena: