W salonie spędzamy wraz z rodziną i przyjaciółmi dużo czasu, dlatego powinien być wygodny i funkcjonalny. Kamień naturalny w salonie nadaje mu szlachetny, ponadczasowy charakter i pozwala zmienić go w eleganckie i wyjątkowe miejsce, a to dzięki naturalnym, niepowtarzalnym cechom, jakie ma kamień. Sprawdźmy kilka ciekawych pomysłów, jak możemy udekorować nasz salon tym materiałem.

W dzisiejszych czasach płytki z kamienia naturalnego zyskują na popularności. Rozwój technologiczny zwiększył wszechstronność produktów z kamienia, umożliwiając ich dopasowanie w aranżacjach każdego wnętrza, zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Kamień naturalny w salonie najczęściej stosujemy na podłodze, ścianie oraz kominku.

Kamień naturalny w salonie – podłoga

Wybrana podłoga powinna być wytrzymała i nie poddawać się mijającym trendom. Płytki z kamienia naturalnego są trwałe, ponadczasowe, łatwe w utrzymaniu i pięknie wyglądają. Różne kolory i rodzaje wykończenia powierzchni dają możliwość łatwego dopasowania do wystroju każdego salonu. Granit, marmur lub trawertyn, każdy z nich może być użyty na podłodze. Marmur nada wnętrzu elegancji i wyrafinowania, trawertyn ociepli wnętrze i nada przytulnego charakteru, a granit sprawi, że salon będzie wyglądał schludnie i elegancko.

Kamień dekoracyjny na ścianie

Zastosowanie kamienia naturalnego w aranżacji ścian wewnętrznych łączy w sobie prostotę i trwałość. Płytki ścienne mają mniejsze wymagania techniczne np. na ścianach nie ma konieczności stosowania płytek antypoślizgowych czy odpornych na ścieranie. Dzięki temu możemy wykorzystać kamienie o mniejszej twardości jak np. piaskowiec. Ściana to także doskonałe miejsce dla porowatych płytek kamiennych takich jak surowy trawertyn. Możemy również użyć tu kamieni dekoracyjnych o łupanej (ciosanej) powierzchni. Ich efekt możemy dodatkowo wzmocnić stosując podświetlenie z dołu lub góry.

Kamień na kominku

Kominek to miejsce reprezentacyjne, centralny punkt pomieszczenia, który skupia naszą uwagę. Warto go zatem udekorować w piękne, szlachetne i trwałe materiały. Kamień naturalny na kominku to od lat sprawdzone rozwiązanie. Daje nam nieograniczone możliwości jego aranżacji. Możemy np. wybrać jasny, błyszczący marmur, czarny granit lub surowy, łupany trawertyn. Wszystko zależy od stylu naszego pomieszczenia. Na kominku możemy użyć gotowych płytek kamiennych lub elementów wyciętych pod wymiar. Kamień naturalny na kominku jest odporny na wysokie temperatury, a po zaimpregnowaniu łatwy w czyszczeniu. Kominek to wyjątkowy element wystroju, który zamienia nasz salon w ciepłe i przytulne miejsce, szczególnie zimą.

Kamień naturalny w salonie, niezależnie czy zastosowany na podłodze, ścianie czy kominku to synonim eleganckiego wnętrza. Nadaje mu szlachetności i oryginalności. Podnosi wartość materialną nieruchomości – co ma znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży domu. Z pewnością przypadnie do gustu każdemu kto ceni naturalne kolory i bliskość z naturą.

Sprawdź też artykuł >> Płytki z kamienia naturalnego ? 5 najciekawszych propozycji

Ocena: