Podłogi i ściany to bardzo ważne elementy w aranżacji każdego wnętrza. Dlatego, wybierając materiał, nie należy skupiać się jedynie na wyglądzie, ale przede wszystkim na trwałości oraz tym, czy będzie łatwy w utrzymaniu.

Od wieków, jednym z najpopularniejszych materiałów jest kamień naturalny.
Na szczególną uwagę zasługuje trawertyn jako wszechstronny i ponadczasowy materiał, który może być stosowany na podłodze i ścianie, niemal w każdym pomieszczeniu, wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Trawertyn posiada wiele zalet. Oto najważniejsze z nich:

 • Trawertyn to materiał ponadczasowy.

  Trawertyn nadaje wnętrzu szlachetności, charakteru i uroku, który nie słabnie z czasem. Fakt, że kamień pochodzi z ziemi sprawia, że płytki przenoszą kolory i struktury natury do naszych domów, dodają wnętrzom jakości, wartości, szlachetności oraz ciepła, którego nie zaoferuje żaden inny materiał.

 • Wszechstronność.

  Duża liczba wzorów, kolorów i sposobów obróbki pozwala na dobór płytek do każdego wnętrza. To kamień uniwersalny, który może być stosowany niemal w każdym pomieszczeniu.

 • Trwałość.

  Mimo, że to skała wapienna trawertyn charakteryzuje się wysoką trwałością. Od czasów starożytnych uznawany jest za materiał bardzo wytrzymały. Był używany m.in. do budowy dróg. Prawidłowo zamontowane oraz pielęgnowane kafelki będą przez wiele lat wyglądały atrakcyjnie i stylowo.

 • Wygląd.

  Niezależnie od sposobu obróbki kamień ten oferuje wspaniałe, ciepłe kolory oraz niepowtarzalną strukturę. Każda płytka trawertynu jest wyjątkowa, posiada nie tylko unikalny wzór, ale również zabarwienie.