Bez wątpienia, granit jest jednym z najpopularniejszych kamieni naturalnych. Jego zastosowanie jest niezwykle szerokie, a bardzo często pojawia się także w naszych wnętrzach. Jego największe zalety, to m.in. odporność na zarysowania, wysokie temperatury oraz niska chłonność. Warto wiedzieć, że granit może przyjmować różne kolory, a jego wykończenie bywa matowe lub też błyszczące. Mając świadomość jego wielu zalet – jak możemy wykorzystać go w naszym domu?

Chociaż do wyboru jest naprawdę wiele ciekawych rozwiązań, klienci i tak bardzo chętnie sięgają po płytki granitowe, które zachwycają nie tylko swymi walorami, ale też wieloma możliwościami zastosowania. Zanim zdecydujemy, jakie materiały ozdobią nasze domy, mieszkania i nie tylko, powinniśmy lepiej zapoznać się z granitem i tym, co co może nam zaoferować.

Blat kuchenny z granitu

Bardzo często spotkamy się z granitowymi blatami kuchennymi. Jest to bowiem element, który odgrywa ważną rolę w kwestii aranżacji całej kuchni. Często charakteryzują się one dość dużą powierzchnią, a także przyciągają wzrok, dlatego mają spory wpływ na design naszej kuchni.
Granit znany jest ze swej bogatej palety kolorów, a także posiada przeróżne wzory i faktury. Dzięki niemu, nasza kuchnia stanie się wytworna i elegancka. Granitowe blaty, płytki i wszystkie inne elementy są inwestycją na długie lata. To materiał bardzo trwały i odporny na zarysowania, gdzie miejsca łączenia są niemalże niezauważalne. Mimo tego, że płytka granitowa nie należy do najtańszych, pamiętajmy o tym, że płacimy tutaj za trwałość oraz najwyższą jakość.

Granitowe parapety

Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie granitowych płytek, jako parapetów w formie wykończenia okiennej wnęki. Chociaż zwykle ustawia się na nich kwiaty doniczkowe, ciekawym wyjściem będzie też ułożenie na nich świec lub lampionów. Granitowe parapety z pewnością wpiszą się w różne stylizacje naszych domów.
Należy tu zwrócić uwagę na to, że granit jest materiałem wyjątkowo trwałym oraz odpornym na warunki atmosferyczne. Płytki granitowe są łatwe w utrzymaniu, dlatego nie ma problemu z ich czyszczeniem, a także obaw o to, że będą blaknąć pod wpływem słońca lub też pojawiają się na nich brzydkie przebarwienia.

Granitowe płytki podłogowe

Ciekawym rozwiązaniem, będą również płytki granitowe zewnętrze na taras lub schody, gdyż nie jest to materiał, który koniecznie musi znaleźć się wewnątrz. Granit jest w stanie znieść duże obciążenia, a jego czyszczenie jest banalnie proste. Tak naprawdę, wystarczy nam zwykła szmatka, lub też myjka parowa, w wypadku bardziej uporczywych zabrudzeń. Granitowe podłogi prezentują się bardzo elegancko i efektownie, dlatego będą idealnym wyjściem, zarówno dla klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Granitowe płytki ścienne

Granit jest również doskonałym kamieniem, aby wykończyć nasze ściany. Stanie się on nietuzinkowym elementem aranżacji wewnątrz, ale również i zewnątrz budynku. Jest niezwykle ceniony za swe dekoracyjne właściwości, stąd idealnie podkreśli charakter miejsca, w którym zostanie wykorzystany. W większości przypadków, możemy postawić na granit płomieniowany lub polerowany.

Może Cię też zainteresować: Najczęściej zadawane pytania o płytki granitowe

Ocena: