Budownictwo ekologiczne cieszy się coraz większą popularnością.  Jest to nie tylko trend, ale również oznaka rosnącej świadomości ekologicznej. Budownictwo ekologiczne opiera się na wyborze zdrowych materiałów i technologii energooszczędnej. Naturalne materiały wykończeniowe podkreślają charakter wnętrza, nadają mu wyjątkową, niezwykle przytulną atmosferę. Korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych materiałów jakie Matka Natura ma do zaoferowania:

 1. Trawertyny.

  Trawertyn naturalny materiał wykończeniowy

  Trawertyn świetne nadaje się zarówno do pomieszczeń w stylu klasycznym, jak i do nowoczesnych pomieszczeń.

  Płytki trawertynowe są idealnym materiałem na podłogi i ściany, w łazience, kuchni i salonie. Posiadają piękne, unikalne wzory i kolory, są trwałe i łatwe w utrzymaniu.

 2. Bambus.

  Jest jednym z najbardziej trwałych naturalnych materiałów. Bambusowe podłogi nie tylko wspaniale wyglądają, ale są niezwykle trwałe. Bambusowe żaluzje zastąpią zasłony i ochronią pomieszczenia przed nadmierną ilością światła. Są praktyczne i łatwe w obsłudze.

 3. Drewno.

  Najpopularniejszy naturalny materiał. Dostępny w dużej ilości kolorów i wykończeń. Wykorzystywany na materiały budowlane, wykończeniowe i do wyposażenia wnętrz.

 4. Skóra.

  Jest niezwykle wszechstronnym materiałem wykończeniowym. Tworzy we wnętrzu przytulna atmosferę, zachowując jednocześnie jego elegancki i luksusowy charakter. Jest miła i ciepła w dotyku.

 5. Metal.

  Trwały i wygodny w użytkowaniu. Idealny do nowoczesnych wnętrz, w stylu industrialnym. Może być stosowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz nowoczesnych budynków.