Podczas budowy lub remontu domu wybór materiałów to poważna decyzja, ponieważ wybieramy je na lata. Lepiej zainwestować w lepsze materiały na początku, niż dokonywać remontu co kilka lat. Dokonując tej poważnej decyzji, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko modę panującą aktualnie w katalogach wnętrzarskich, ale przede wszystkim trwałość, ponadczasowość i uniwersalność. Jedną z propozycji spełniających te kryteria jest kamień dekoracyjny. Przedstawiamy 5 najciekawszych rodzajów.

1. Płytki marmurowe

Spośród wszystkich kamiennych płytek podłogowych, płytki marmurowe mają najbardziej luksusowy wygląd. Sprawią, że każde wnętrze będzie wyglądało elegancko i stylowo. W kategorii płytek marmurowych dostępna jest szeroka gama opcji kolorystycznych. Dzięki temu można je dopasować niemal do każdego wystroju domu. Magia, którą tworzą swoim luksusowym wyglądem, jest niezaprzeczalnie nieodparta.

2. Płytki trawertynowe

Sprawiają, że wnętrze zyskuje ciepły, przyjemny klimat i, co ważne, dobrze komponują się z wieloma kolorami. Mogą mieć zarówno rustykalne wykończenie jak i nowoczesne ? żywicowane lub polerowane. Podobnie jak marmur, trawertyn oferuje bogate opcje kolorystyczne. Kamień dekoracyjny w odcieniach beżu z pewnością nada każdemu wnętrzu elegancji i niepowtarzalnego uroku. Jest powszechnie spotykany w starożytnych ruinach rzymskich budowli. W dzisiejszych czasach doskonale sprawdzi się w łazience, kuchni czy salonie.

3. Płytki kwarcytowe

Płytki kwarcytowe są tak samo popularne jak granitowe, jednak mają inne właściwości. Ten kamień dekoracyjny jest powszechnie używany do tworzenia okładzin ściennych. W ostatnich latach wzrosło również jego wykorzystanie jako na materiał na blaty. Posiada równie piękny wygląd jak marmur i trwałość jak granit. Jeśli chodzi o zabiegi konserwacyjne, płytki kwarcytowe należą do kamieni stosunkowo mało chłonnych, które impregnujemy co 2-3 lata.

4. Płytki wapienne

Na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić płytki wapienne od marmurowych. Jednak wapień to inna skała co do pochodzenia. W przeciwieństwie do piaskowca lub płytek z łupka, płytki wapienne znane są z gładkiej powierzchni. Ich kolorystyka jest zazwyczaj bardziej jednolita, bez większych smug cz przebarwień. W kuchni, łazience i innych mokrych pomieszczeniach zaleca się powtarzać  impregnację co roku.

5. Piaskowiec

Piaskowiec wykorzystuje się zazwyczaj na ścianach i elewacji. Faktura płytek z piaskowca przywołuje klimat plaży. Ten kamień dekoracyjny jest dostępny w różnych odcieniach czerwieni, beżu i żółtego. Z uwagi na wyższą chłonność, w miejscach narażonych za wilgoć czy zabrudzenia zaleca się powtarzać impregnacje co roku.

Ponieważ oferta jest niezwykle szeroka, kamień dekoracyjny pozwala ciekawie zaaranżować przestrzeń. Należy jednak dobrze przemyśleć, która opcja będzie właściwa do danego pomieszczenia. Sprawdź naszą ofertę na kamień dekoracyjny, aby uzyskać idealne płytki kamienne do swojego domu.

Może Cię też zainteresować >> Kamień ozdobny na ścianę ? jaki wybrać?

Ocena: